Yüksek Faydalar Sağlayan Baca Sızdırmazlık Testi

Baca sistemleri, şehir yaşantısında gaz yakımı gerçekleştiren alanlarda atık gazların dışarısı salınmasını ve ortamdan uzaklaştırılmasını sağlayan sistemlerdir.

Rutin hayat içerisinde birçok kişi, bacaların kullanımı noktasında herhangi bir sorun görmediklerinde çevreye zararlı bir durum olmadığını ve insan sağlığını tehdit eden bir durumun bulunmadığını zannetmektedir. Fakat bazen bacalar, kurallara, standartlara ve yasalara uygun bir şekilde yapılmamış olabilir. Bu gibi durumlarda baca sistemleri, zehirlenmeler ve yangınlar gibi durumlara neden olduğu için baca sızdırmazlık testi yüksek faydalar sağlayan bir işlemdir. Bu işlem, uygunluk raporunun alınmasını sağlarken, uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bu işlemler sayesinde evinizde ve iş yerinizde yaşayabileceğiniz tehlikelerin önüne geçebilirsiniz.

Baca sisteminde hava kontrolleri, sensörlerin uygun yerde bulunması, yüksekliğin incelenmesi gibi noktaların kontrolü ile birlikte apartmanlarda, müstakil evlerde, iş yerlerinde ve kamu kurumlarında sağlıklı bir kullanım oluşturulabilir.

Güvenilir Ve Kurallı Baca Sızdırmazlık Testi Hizmetleri

Firmamız, yetkili belgelere sahip ve uzman niteliğinde bulunan personelleri ile birlikte evinizde ve iş yerinizde baca sızdırmazlık testi hizmeti verebilmektedir.

Hayati tehlikelerin ortaya çıkabileceğinin bir göstergesi olan, rapor alınmamış ve uygun bir şekilde yapılmamış bacalar yasal olarak da bir suç oluşturduğundan dolayı uzmanlar tarafından baca incelemelerinin yapılması gerekir.

Firmamız üzerinden alacağınız hizmet sayesinde sızdırmazlık testi sağlanarak, bacanın olumlu bir şekilde kullanacağına dair rapor alınabilir.

Yasal bir işlem sağlanmadan baca sistemleri kurmanız ve kullanmanız sorumluluğu size ait bir şekilde cezai işlemlere yol açabilir.

Baca Sızdırmazlık Testi Aşamaları Nelerdir?

Firmamıza bağlı uzmanlar tarafından baca sızdırmazlık testi işlemleri gerçekleştirilirken özel olarak üretilmiş bazı teknik aletler kullanılmaktadır.

Bu özel aletler, hassas bir şekilde ölçüm gerçekleştirerek bacada herhangi bir sızdırma durumu olup olmadığını tespit edebilmektedir.

Bu tespit sayesinde bacada onarılması gereken ve düzeltilmesi gereken noktalar belirlenerek rapor içerisinde işlenmektedir.

Sahip olduğunuz bu rapor ile birlikte bacanızda bulunan sorunları gidermeniz ve gerekli standartları oluşturmanız ile birlikte tekrar baca kullanımı sağlayabilirsiniz. Eğer, rapora uygun şekilde gereken işlemleri sağlamadan gaz kullanımı gerçekleştirerek bacayı kullanırsanız, cezai yaptırım uygulaması ile karşılaşabilirsiniz.